**
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

(-:وبلاگ سرگرمی ها و دانستنی های سیب:-)

همــــه جـــــور چیـز باحالـ برایـــــ همــــه!

لامپ خون انسانی . . .!-ادامه!-

یکشنبه 23 مرداد 1390 08:44 ب.ظ نویسنده: گـــــــــوگـــــــو نظرات: 17 نظر چاپ

 برین ادامه رو هم بخونین.

 
این آخرین هشدار است، یا صرفه جویی کنید یا مجبور خواهید بود خون خود را بریزید!!
http://www.pic.iran-forum.ir/images/qfgqgukigg2k15cumtm.jpg

 


طراحی انگلیسی، با هدف متمرکز کردن افکار بر شیوه های نامناسب مصرف انرژی و تصحیح این شیوه ها لامپی ابداع کرده است که تنها با ریخته شدن مقداری از خون انسان درون حباب شیشه ای روشن خواهد شد.

اگر برای هر بار روشن کردن چراغی به مقداری از خون شما نیاز باشد، فکر می کنید چند بار در روز یا شب چراغها را روشن می کنید؟


در سایت شخصی مایک تامپسون چنین نوشته شده است :

هر آمریکایی به طور متوسط در سال ۳۳۸۳ کیلو وات ساعت انرژی مصرف میکند. این برابر با روشن رها کردن چراغهای ۴ اتاق برای یک سال تمام است. یک اشاره ی کوچک به کلید برق به ما اجازه می دهد که لوازم و وسایل خود را در تمام ساعات روز و تمام روزهای هفته روشن کنیم بدون توجه به اینکه این انرژی از کجا می آید و چه ضرری به محیط اطراف ما میزند.


این ایده تفکری است که در پس ابداع لامپهای خونی قرار دارد. این لامپها توسط مایک تامپسون طراح انگلیسی ابداع شده است تا مصرف کنندگان انرژی را بیشتر به فکر وادارد.

در این ابداع ماده
لومینول، ماده شیمیایی که از آن در علوم جرم شناسی برای ردیابی خون در صحنه های جنایت استفاده می شود به عنوان ماده روشن کننده مورد استفاده قرار گرفته است. این ماده با آهن موجود در سلولهای خون واکنش داده و درخششی آبی رنگ ایجاد می کند.

برای روشن کردن این لامپ در ابتدا باید مقداری پودر فعال کننده به آن افزوده شود، سپس با شکستن قسمتی از حباب لامپ و ریختن مقداری خون در حباب، لامپ روشن خواهد شد. به اعتقاد تامپسون در صورتی که مصرف انرژی به گونه ای برای انسان گران تمام شود شاید بتواند به گونه ای متفاوت درباره آن تفکر کرده و نحوه استفاده آن را تغییر دهد.

بر اساس گزارش لایو ساینس و به گفته تامپسون کاربر برای استفاده از چنین لامپی باید بسیار فکر کند و تنها در صورت نیاز از آن استفاده کند زیرا این لامپ تنها یک بار و با کمک خون کاربر روشن خواهد شد. به این شکل افراد می توانند عادتهای نامناسب خود را در استفاده از انرژی تغییر دهند و قبل از به هدر دادن منابع محدود انرژی درباره آن بیشتر فکر کنند.

قبل از هر چیز: 

 تشکر ویژه از یاسمینـــــــ که پست قبلــــ حسابــــی ترکونــــد!  

وبلاگــــــ یاســـمـیـنــــــــ

برین صفحهـــ ی حمایتــــ از ی ها رو بخونین! 

متاسفانهــ باوجــ ــود این که نیکی جونـــ قبول کرد بیـــ ــآد مطلبـــــ بذاره برنامه کنسلــــ شد . . . دو هفته بی آپین . . . 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

Image Detail  

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ ــــ

روزه هاتون قبــ ـــول!می خواستمـــ عکس آبنبـــــــــآتـــــــ بذارمـــــ آخـــهــــ الانـــــ شبهـــــ ولیــــ گفتمــــ شایــــد صبحــــــ ســــر بزنین. 

پیام پست بالا این بود: 

انرژی را درست مصرف کنیم. 

اینم صفحــهـــــ ی نقاشیـــــ ماه رمضانــــ است: 

 Print This Page 

Ramadan
این صفحه رو باید پرینت گرفت و بعد نقاشی کرد 
خب دیگهــــ منـــ برمــــــ ـــ ــــ . 
فعلا بایــــ تا پستـــــ بعـــد!
>
Worm Inside An Apple Flag Counter